Telekomunikacja

Czy można negocjować warunki usług telekomunikacyjnych?

Tak jak w przypadku każdych usług, tak i tych związanych z telekomunikacją w pewnym zakresie można uzyskać korzystniejsze warunki. Niestety te znaczące dotyczą tylko dużych kontraktów. W przypadku „zwykłych” użytkowników bardziej chodzi o dobór odpowiedniej oferty. Jest ich tak dużo, że nawet dla doświadczonego sprzedawcy jest to duże wyzwanie. Nasi Eksperci pomogą Wam odnaleźć się w tym gąszczu.

Kredyty i inne

Czy są inne formy, poza kredytowe, regulowania bieżących zobowiązań przy prowadzeniu działalności gospodarczej?

Częstym problemem wielu firm jest płynność finansowa. Wcześniej czy później każda firma zetknie się z problemem uregulowania swoich należności w sytuacji oczekiwania na płatności faktur za wykonane usługi lub sprzedane produkty. Taki stan rzeczy nie wygląda dobrze „w papierach” a co za tym idzie w oczach banku nie mamy tak zwanej zdolności kredytowej.

Z pomocą przychodzi mało jeszcze znana forma finansowania jaką jest factoring. W tym produkcie to bank (lub inna instytucja finansowa oferująca ten produkt) przejmuje na siebie płatności. Warunkiem jest zbadanie wiarygodności płatniczej drugiej strony. Zapraszamy do naszych specjalistów po więcej szczegółów.

Czy możliwe jest uzyskanie pożyczki pod zastaw nieruchomości jeśli bank odmówi finansowania?

Finansowanie uzyskiwane pod zastaw nieruchomości jest najtańszą, ale jednocześnie najbardziej skomplikowaną metodą uzyskania kapitału. W przypadku finansowania bankowego oprócz nieruchomości wiodącą rolę w ocenie potencjalnego kredytobiorcy pełni jego zdolność kredytowa, czyli mówiąc inaczej poziom uzyskiwanych dochodów. Z tym jak wiemy bywa różnie. Z pomocą przychodzą w takich sytuacjach instytucje poza bankowe. Są one w stanie udzielić pożyczek pod zastaw nieruchomości opierając się na indywidualnej ocenie Klienta. Zarówno bieżącej jak i przyszłej, związanej z planowaną inwestycją.

Taki produkt jest co prawda droższy niż kredyt bankowy, ale…jeśli potencjalny zysk z inwestycji jest odpowiednio duży warto rozważyć jego zastosowanie. W myśl zasady lepiej zarobić mniej, niż wcale. Nasi specjaliści pomogą nie tylko z uzyskaniu takiego finansowania, ale wspólnie zastanowią się z Wami nad opłacalnością przedsięwzięcia.

Czy korzystniejszy jest kredyt w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, czy na osobę fizyczną?

To sprawa bardzo indywidualna, uzależniona od branży i sytuacji klienta. Często uzyskanie kredytu na działalność gospodarczą może stanowić alternatywę (nie zawsze droższą) dla zwykłego kredytu. Zapraszamy na spotkanie, na którym porozmawiamy o szczegółach.

Czy mogę dostać kredyt na zakup kolejnej nieruchomości

W obecnych czasach uzyskanie kolejnego kredytu na zakup nieruchomości stanowi coraz większy problem. Zmieniające się otoczenie gospodarcze i społeczne powoduje, że banki coraz mocniej hołdują zasadzie, że kredyt hipoteczny (a zatem na zakup nieruchomości) ma służyć zaspokojeniu własnych potrzeb mieszkaniowych. Przy ubieganiu się o 3 lub 4 kredyt coraz trudniej to wytłumaczyć. Nasi Eksperci pomogą Wam to zorganizować i przeprowadzić takie transakcje.

Jakie rodzaje dochodów są akceptowalne przez bank w czasach covid-19?

W związku z sytuacją pandemii banki w sposób znaczący (na szczęście nie wszystkie) ograniczyły akceptowanie źródeł dochodu klientów ubiegających się o kredyt. Właściwie tylko umowa o pracę na czas nieokreślony gwarantuje pełen wybór banków przy ubieganiu się o kredyt. W sporej części przypadków dochód z tytułu umów cywilno prawnych , czy prowadzenia działalności nie zostanie teraz zaakceptowany.

Najem samochodów

Jaka jest kwota wykupu samochodu po skończonej umowie najmu długoterminowego?

Kwota wykupu oscyluje w granicach 50-60% wartości samochodu. Dokładna kwota jest podawana na umowie.

Czy przy leasingu i najmie długoterminowym można okleić samochód materiałami promocyjnymi?

Istnieje możliwość oklejenia auta materiałami promocyjnymi. Trzeba jednak pamiętać, iż oddając auto po skończonej umowie najmu lub nie wykupując auta w przypadku leasingu, należy dokładnie pozbyć się oklejenia z samochodu.

Ubezpieczenia

Czy jest możliwe ubezpieczenie od poważnych zachorowań

Rynek produktów ubezpieczeniowych jest od lat bardzo rozwinięty. Stara zasada mówi, że ubezpieczyć można wszystko. Druga zasada mówi, że wszystko ma swoją cenę. W zależności od rodzaju choroby polisa ubezpieczeniowa może słono kosztować. Jednak w określonych przypadkach może to być dobra inwestycja. Specjaliści od ryzyka ubezpieczeniowego stworzyli nawet produkt związany z obecnym covid-19 . Nasi specjaliści pomogą dobrać odpowiedni produkt.

Inwestycje

Czy są obecnie lepsze od lokat a jednocześnie równie bezpieczne metody lokowania kapitału?

Najbezpieczniejszym produktem inwestycyjnym, który można potraktować jako alternatywę dla lokat bankowych są obligacje skarbowe. Ich oprocentowanie jest obecnie wyższe niż standardowych lokat, a dodatkowo często jest powiększane o wysokość inflacji.