Aktualność

Rozkwit branży OZE

            Branża OZE i wchodzące w jej skład produkty przeżywają obecnie wielkie boom. W szczególności dotyczy to instalacji fotowoltaicznych, ale również takich rozwiązań, jak car porty, czy pompy ciepła. Ludzie coraz chętniej korzystają z takich rozwiązań, co wpływa na rozwój całej branży. I nie ma się co temu dziwić, gdyż rozwiązania, które dostarcza branża OZE, niosą ze sobą szereg korzyści.

            Przyjrzyjmy się bliżej najważniejszemu i najbardziej popularnemu segmentowi rynku OZE, czyli instalacjom fotowoltaicznym. Instalacje takie są przeważnie montowane na dachach budynków, ale mogą także znajdować się bezpośrednio na gruncie.

Do najistotniejszych korzyści, jakie dają takie instalacje zalicza się:

  • oszczędności – obniżenie rachunków za prąd nawet o 90-95%
  • ekologia – ograniczenie zużycia węgla do wytworzenia energii i co za tym idzie mniejsze zanieczyszczanie powietrza
  • uniezależnienie od wzrostu cen prądu – energia elektryczna jest coraz droższa, dlatego warto stworzyć swoją własną „mini elektrownię”
  • program ratalny – możliwość zamiany faktury za prąd na raty za instalację fotowoltaiczną
  • darmowy prąd – inwestycja w instalację fotowoltaiczną zwraca się po 7-8 latach, po tym czasie korzystamy z darmowego prądu
  • infrastruktura pod przyszłe urządzenia – przy rozbudowie ilości urządzeń elektrycznych w domu, oszczędności z posiadania instalacji fotowoltaicznej rosną jeszcze bardziej

Oferta instalacji fotowoltaicznych jest bardzo bogata. Na rynku funkcjonuje bardzo dużo firm, które oferują sprzedaż i montaż takich instalacji.

Tym co nas wyróżnia jest przede wszystkim to, iż jesteśmy częścią jedynego w Polsce brokera fotowoltaiki, dzięki czemu mamy w swojej ofercie kilka starannie wyselekcjonowanych firm, dzięki czemu jesteśmy w stanie przedstawić i porównać poszczególne oferty, a następnie pomóc w wyborze optymalnego rozwiązania.

Jeśli chciałbyś/chciałabyś poznać szczegóły naszej oferty i porozmawiać o dostępnych rozwiązaniach, zapraszamy do kontaktu ;) Chętnie pomożemy w rozpoczęciu Twojej przygody z „zieloną energią”.   

Przemysław Iwan