Aktualność

Leasing – co, jak i dlaczego?

Leasing to jedna z podstawowych i najpopularniejszych form finansowania przez firmę zakupu środków trwałych. I nie ma się co dziwić, gdyż jest to bardzo dobre rozwiązanie.

Przedsiębiorca prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, ale także spółka może zakupić środek trwały w leasingu. A więc nie musi wydawać od razu całej kwoty zakupu. Wpłaca na początku ustaloną część wartości przedmiotu np. 10 lub 20 %, a pozostałą część spłaca w ratach przez określony czas, a na koniec tego okresu wykupuje przedmiot, przeważnie za 1% jego wartości. Ważne tutaj jest to, iż do momentu wykupu środka trwałego nie my, lecz firma leasingująca (leasingodawca) jest jego właścicielem. Jest to rozwiązanie o tyle dobre, że pozwala zachować płynność finansową w firmie, a także skorzystać z tarczy podatkowej, ujmując całą kwotę raty w kosztach firmy.

Do tego dochodzi różnorodność przedmiotów, jakie można „wziąć w leasing”. W taki sposób można sfinansować nie tylko najbardziej popularną kategorię jaką są różnego rodzaju pojazdy, ale także m.in. maszyny produkcyjne, instalacje fotowoltaiczne lub sprzęt komputerowy i elektroniczny, potrzebny do wyposażenia biura.

To tak pokrótce najważniejsze informacje na temat leasingu. Więcej szczegółów, a także możliwość poznania oferty, kontaktując się z nami – Zapraszamy smiley

Przemysław Iwan